Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Otvorený list osobe Róberta F. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Na tak mladého človeka to je napísané rozumne, len škoda, že tí starší čo stále volia smer tvoje slová nikdy nepochopia. A nepochopí ich ani spomínaný exhibicionista bez štipky sebareflexie, ktorý si myslí, že musí byť stále stredobodom vesmíru. PS: Tiež asi patrím ku staršej generácii (55 r.), ale nikdy som smerákov nevolil.
rezeň
Netreba byť v tomto vzťahovačný, on to nemyslel zle. Povedzme si úprimne, koľko je ľudí vo Vašom veku v takej mentálnej kondícii ako Vy? Nebude to vysoké percento. Nie je to dehonestácia, je to jednoducho konštatovanie, teda fakt. Všetci tam raz dospejeme, ak sa dožijeme. Tiež som podobného názoru ako ten, komu píšete a kľudne by som volebné právo vzťahoval na vek, nie na platenie daní. Tak ako voliť nemajú právo mladší ako 18-roční (snahu EÚ znížiť volebné právo k hranici 16 rokov nepovažujem za múdru), tak by nemali mať právo voliť ani starší ako povedzme 65-roční. Píšem to s vedomím, že aj ja, keď dosiahnem túto métu budem "postihnutý" stratou volebného práva.
pietron
<< < 1 2 3 > >>

Pietron

Zarazaju ma myslienkove kotrmelce, ktore tu verejnosti prezentujete.
Aj ked pripustime, ze intelektualne schopnosti tych „80-rocnych“ mozu byt rozdielne, tak musime sucasne vziat na vedomie, ze aj ti menej schopni (len tych de jura zbavenych svojpravnosti vynimam!!!) urcite z hladiska naroku na volebne pravo, nie su o nic horsi, ako ti 20…., 30….40… a viac rocni pocetni „negramotnici“, ktorych denno denne stretavame na verejnosti!!! Tym ale volebne pravo ocividne neodopierate, alebo mate kluc, podla ktoreho budete ludi selektivne rozdelovat do 2 skupin tak dlho, az Vam ostane mala skupinka ktora (podla *****u???) bude presne tak volit, ako sa Vam paci. Neviem kde ste ponechal logicke myslenie, ale tuto problematiku ste, podobne ako pisatel „jajo59“, do konca nedomyslel.
Kazdopadne Vam pre buducnost odporucam, aby ste sa skor, nez s 65-ou na mestskom urade odovzdate volebne pravo, zastavil na policii a tam odovzdal vodicsky preukaz. Ten by totiz vo Vasich rukach (podla Vasich teorii) mohol byt pre verejnost daleko väcsim nebezpecim, nez Vas, pripadne pomyleny krizik na volebnej listine.
 

A zase tá vzťahovačnosť...

To nie sú kotrmelce, to sú úvahy, ktoré vychádzajú zo života. Do konca domyslieť veci, ako píšete, sa nedajú v ničom a nikdy; vždy sa pri aplikácii nejakej myšlienky do života vyskytne viac či menej nepredvídaných okolností, ktoré potom treba riešiť za pochodu. A takmer nikdy to nie je na škodu veci, ale k jej prospechu. Len sa toho musia chytiť rozumní ľudia, nie rýchlokvasení a nedokvasení absolventi rigoróziek a rôznych podriemerných univerzít či fakúlt.
Ja chápem, že sa Vás to dotýka, hlavne ak ste v pohode, len si treba uvedomiť, že prevažná väčšina ľudí vo veku 80+ už nie je na tom s kognitívnymi schopnosťami tak dobre. A ak píšem, že prevažná, tak je to ozaj prevažná, ak nie drvivá (ale nechcem preháňať). Súhlasím, že tí menej gramotní, ako ste ich nazvali, sa nachádzajú v hojnom počte aj v nižších vekových kategóriách, štatisticky je to však stále veľká menšina v pomere k celku. Dôchodcov pribúda viac, než sa rodí nových ľudí a kdesi som čítal, že v nejakom roku (nepamätám v ktorom) pri súčasnom demografickom vývoji dosiahneme stav, kedy budú 2 dôchodcovia na 1 ekonomicky aktívneho človeka. Takže sa dostaneme do stavu, kedy budú 2 tretiny ekonomicky neaktívnych ľudí, z toho v určitom nie zanedbateľnom percente aj so zníženými kognitívnymi schopnosťami, rozhodovať o 1/3 ostatných. Preto som za to, aby dôchodcovia nezasahovali negatívnym spôsobom (nesprávnou voľbou) do života svojich detí a vnukov, napriek tomu, že to myslia dobre.
 

Pietron

Snad Vas o nezmyselnosti Vasich argumentov presvedcia konkretne cisla statistickeho uradu, tykajuce sa poctu obyvatelstva. SU udava nasledovne cisla:

vo veku 20 - 64 r. : 3 506 782 "clovekov"
vo veku nad 64 r. : 857 090 "clovekov"

Je na Vas, aby ste posudil v ktorej skupine najdete daleko väcsi pocet negramotnickych trolov, nesucich zodpovednost za tak katastrofalne volebne vysledky. Tie cisla hovoria sami za seba, preto by bolo zbytocne pokusit sa urobit z generacie seniorov nesvojpravnych chumajov!
 

(podla *****u???)

Nechapem automaticke Administratorske hviezdickovanie k textu => (podla *****u???) , za ktorym sa neskryvaju ziadne sproste slova, len nevinna otazocka, ci chcete volicov selektovat podla "kvocientu inteligencie (IQ)", alebo pripadne inou na selekciu vhodnou metodou??? Podla platenia a neplatenia dani by to nebolo ani 1 cm rozumnejsie!
 

 

Ty SMER nevolíš,tak nepoučuj.A že ten článok je napísaný rozumne,tak pochybujem o Tvojom rozume.
 

 

Aj mne sa ten "list" páči. Otvorene vyjadrený názor cca 80% obyvateľov tejto krajiny. A to už je riadna skupina z jedného štátu..
 
Hodnoť

 

Dobre mladý muž. Už to len poslať adresátovi.
 

Adresa

R.F.
sused M.K.
Leopoldov
 
Hodnoť

jasné ako facka

expremiér si prečíta list, zistí, že je skrachovaný politik a dokonca aj alkoholik. Rozpustí SMER a vstúpi do rádu najprísnejšej rehole, kde bude žiť o chlebe a vode a v piatky iba o vode.
SMER prehrá voľby v roku 2020 a vyhrá koalícia, ktorú pre množstvo písmen ani nejdem menovať.

Len sa obávam, že v roku 2022 expremiéra po predčasných voľbách z rádu unesú a vymenujú za doživotného panovníka s dedičným titulom.

Tak sa milý mladý muž venujte skôr politikom do ktorých vkladáte svoju nádej, aby sa neopakoval rok 2012. Pretože tí, ktorí majú snahu nahradiť vládu SMERU majú k tomu veľmi dobre našliapnuté.
 
Hodnoť

No dobre mlady.

Teraz si poutieraj mlieko na brade a skus urobit aj nieco osozne
az ta nemusia rodicia zivit do styridsiatky.
 

Arnošt,

Ved chlapec napisal iba pravdu,o tomto zloduchovi Fizzovi
 

No milý Arnoštku

to je skutočne odvaha vyššieho veku takto to natrieť nejakému mladému. Čo ty o tom mladom mužovi vieš, vieš tak maximálne prd, ale kritiku hodíš lebo si dovolil kritizovať u ex-premiéra to čo vedia takmer všetci, no ty to zjavne nebudeš. O mladej generácii nevieš nič a pravdepodobne ako bývalý aktívny zväzák a komunista prípadne kryptokomunista si dovoľuješ tvrdiť že mladý človek nič nerobí, možno sa svojou prácou a iniciatívou živý dlhšie a lepšie ako ty. Kritizoval snáď teba, nie, tak dovoľ aby vyjadril svoj názor, ale toho ste sa vy komanči báli, bojíte a budete báť vždy lebo to je vaša achilova päta strach z pravdivého a slobodného názoru. Radšej nekritizuj a bež vykonať niečo užitočné. Inak som 62+.
 

 

A ty co sa do neho navazas? Sam mozno zijes u rodicov a chodis do fabriky za 400 evri,ale mladeho ktory mimochodom napisal vsetko velmi dobre tu ides poucat.
 

 

co osozne si ty pre tento stat zatial spravil???
 
Hodnoť

Nevidím perspektívu,

víziu Slovenska tak po páde Mečiara, Dzurindu, Radičovaj, Slotu či Fica ! NeponúkaŠ NIČ KREATÍVNE A NOVÉ, ABY SI zaagažoval väčešinu spoluobčanov na budúcich aktivitách vedúcich k čomusi inému, originálnemu a zmysluplnému, okrem oživovania socialitistickej a komunistickek či ľudovodemokrATICKEJ BUDÚCNOSTI Slovenska a Slovákov. Hádam ti stačí odchod politika Fica.?!!! Aj autoktat a spolupracovník ŠtB -Mečiar - otec národa, ako s obľubou o se
be sám vyhlasoval kapituloval, podobne Jano Slota -no plnohodnotne ich nahradili - noví autokrati prekonajúc ich dokonale - Mečiara - Fico; a Slotu - Danko. A výsledok? Do očí bijúci príklon k matičke Rusi v čele s Putinom. Budovanie socializmu s ľudskou tvárou, širokorozhodnej železnice, renovácia socialistického školstva pre naše deti a mládež a OPRAšOVANIE a oživovanie ľUDOVO-demokratických princípov fungovania Slovenska na scéne EÚ započatej neničhodníkom K. Gottvaldom ešte komuistickým pučom vo februári 1948 !!!. Hanba nám všetkým. Všetko v roku osláv 30. výročia Nežnej zameranej na definitívne porazenie ideí socializmu a komunizmu v karajine medzi Dunajom a Tatrami !!! Spojené s postupným budovaním parlamentnej demokracie klaSICKéHO ZáPADOEURÓPSKEHO TYPU NEMECKA, Fracie a Veľkej Británie... Všetko je v čudu. Zostali sme verní doktríne socializmu. Povedzme si pravdu a nalejme čistého vína. Trio eštebák Mečiar, okresný potentát Socialistického zväzu mládeže na Spiši - M. Dzurinda a kryptokomunista a revanšista R. Fico nás ďaleko, praďaleko zaviali a zviedli z cesty tvorby klasickej parlamentnej demokracie s vyše tristo ročnou tradíciou. Na podžubovačky ľudí s beľmom na očiach neodpovedám. RNDr. PaedDr. ThMgr. PhilBc. Ivan Olejár - autor projektu a zakladateľ aktivity: Za prosociálne Slovensko !
Doteraz skoro nikým zo spoluobčanov nepochopený, no prosociálnosti patrí budúcnosť sveta ! Nie kapitalizmu, socializmu, fašizmu(národnému socializmu!!), či rozličným formám demokracie či liberalizmu, konzumizmu, hedonizmu, ekologizmu zelených, kolonializmu, nacionalizmu či náboženskému fanatizmu alebo násilnému komunizmu či vystájaniu lóži a bratstiev slobodomutárov a illuminátov sveta združených v celosvetovej mocenskej Lobby multimiliardárov dnešného sveta. Za ktorých peniaze kopú politické bábky typu Trump, Putin, Merkelová, Macron, Mayová, Fico, a mnohí ďalší, predajné média a servery a "altruisti"z radov najbohatších typu. Biil Gates, majiteľ Facebooku, či Carlos Slimm a podobní mecenáši- "filantropi". Tí ľudstvo nespasia, ani neprivedú k väčšej spravodlivosti a zodpovednosti za budúcnosť našej Modrej planéty. Verte. V konečnom dôsledku si strážia svoj majetok ako oko v hlave a bohatnú každou hodinou kontinuálne. Na úkor nás všetkých ostatných !Majte sa. A v živote sa usilujte byť čo najviac prosociálni. Pán Boh vám to iste pozitívne započíta !!! A o toto v konečnom dôsledku ide. Amen. Pekný zvyšok dňa a pohodu všetkým.
 
Hodnoť

 

Synček,
s týmto "odvážnym" vyjadrením meškáš veľa rokov.
Darmo,je vidieť, že odvaha prudko zlacnela.
 
Hodnoť

Addendum

Este by to chcelo napisat, aby sa R.Fico spolu s R. Kalinakom ospravedlnili H. Malinovej za potahovacky a za to, ze sa musela zo Slovenska odstahovat.

Apropo: Nemalo by sa Slovensko ospravedlnit za Benesove dekrety? Alebo za to sa uz pani demokrati nehanbia?
 
Hodnoť

Vážený autor tohto blogu:

Nemôžem nesúhlasiť s tým čo si napísal, len ti chcem poradiť, aby si si overil isté veci, ktoré zrejme kopíruješ od podobných "vzdelancov". Vysvetlí mi, prosím, čo je to "hold..".)Rád si prečítam tvoje vysvetlenie, dúfam, že neostaneš "nemý" ako kvantum tvojich predchodcov, ktorí roky používajú čosi, o čom nemajú "ani šajnu!"
 

Vazeny EM.Hadr!

Neviem ci Ti autor clanku vie vyznam slova hold spravne vysvetlit, ale kazdopadne Ti mozem potvrdit, ze ho v danej suvislosti pouzil spravne. Slovo pochadza z nemciny a v danej suvislosti – „Hold, Vaša chyba“ – znamena nieco ako „Nuz, vasa chyba“! Preco autor pouziva u nas nezvykle slovo, ked Slovencina to „pasujuce“ ma, Ti vysvetlit neviem. Predpokladam len, ze asi zil dlhsi cas v nemeckom prostredi a takuto „chybu“(???) si ani neuvedomuje.
Na dokreslenie daneho vyznamu nasledovny priklad:
Dvaja Nemci sa dohaduju na nejakom riesenim, zvazuju pre a proti….atd., az na koniec jeden z nich, aj ked mu ziadne riesenie az tak dobre nepasuje, povie: „Hold, so machen wir es“! („Nuz (co uz?), tak to urobime….!“). Tak sa to slovicko v hovorovej reci (frazeologii!!!) pouziva!

Pri pohlade do slovnika s prekvapenim zistujem, ze „hold“ ma znamenat: 1. povabny; 2. nakloneny, priaznivy;!!! V dalsom super velkom slovniku pre „hold“ nachadzam nasledovne mudrosti: „povabny, lubezny, spanily, mily“ (ein holdes Kind = roztomile dieta; ein holder Anblick = nadherny pohlad; jemanden holder sein = byt nakloneny (priaznivy) k niekomu….atd.)!!! Priznat musim, ze v hovorovej reci som pocas dlhych desatroci ten (udajne) spravnejsi vyznam nikdy nepocul!

Priznat sa musim, ze pre mna je jedine dolezite, ze autor vystizne a zrozumitelne opisal zvolenu temu. Jeho odvahu mozem len obdivovat, nakolko sa opravdu kriticky dotyka „ciernoknaznika“ a kladie prst do otvorenej rany! Zato mu patri vdaka, ktora ospravedlni akykolvek jazykovy lapsus. Text jednoznacne potvrdzuje uroven jeho intelektu, preto Tvoju poznamocku – „….zrejme kopíruješ od podobných "vzdelancov"….“ – nemozem oznacit inac, len ako jeden netaktny, urazlivy a zbytocny podvrh!!!

Aj napriek tomu Ti prajem pekny nedelny vecer!
 
Hodnoť

 

taký mladý chlapec nevie čo tu bolo ked vládla pravica......

ked mafiani naozaj sedeli vo vláde Rusko,
ked mafiani organizovali holandské dražby
ked mafiani sa vykryštalizovali z kuponovej Miklošovej kuponky
ked Kaník ubližil invalidom a dôchodcom svojou reformou
ked mafia Penta si spravitozavala zdravotníctvo Zajac , Mikloš, Dzurinsa a spol aj Beblavý

keby toto mladý človek vedel....
 

<< < 1 2 3 > >>

Najčítanejšie


 1. Martin Ondráš: Prvý minister novej vlády o ktorého sa zaujíma generálna prokuratúra 16 722
 2. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 8 276
 3. Martin Greguš: Poslanec Blaha vs ETIKA. Viete aké predmety Ľ. Blaha učil na Akadémii policajného zboru? 5 958
 4. Simona Kyselicová: Ako som začala predávat' medovníky v zahraničí || Život v Nórsku 4 780
 5. Peter Gregor: Čierno biela sloboda - Zanzibar. 3 442
 6. Miroslav Ferkl: Pumpa nie je žiadna žumpa! 2 290
 7. Matúš Suby: Praktiky košickej chobotnice časť druhá- Keď je udavačstvo eufenizmom 2 258
 8. Miroslav Lukáč: Fico riadil SMER ako hadiu farmu. Iba nerozoznal hada od hadice. Jedovatých od škrtičov. 2 085
 9. Michal Šimečka: Dedičstvo Fica a Pellegriniho - sme poslední v EÚ 1 878
 10. Tomáš Vodvářka: Židovský humor XXXII 1 874

Rebríčky článkov


 1. Martin Krištoff: Problémy dodávok vakcín korigujú akcie farmafiriem
 2. Olívia Lacenová: Kuriérske spoločnosti sa zviezli na silnejúcich online nákupoch
 3. Stanislav Jurčišin: Kapitalistický úžernícky režim v plnom rozkvete. Quo vadis?
 4. Michal Ičo: Tibor Ičo- Stromy
 5. Stanislav Martinčko: Čo všetko hodinku meral Pellegrinimu krajčírsky majster???
 6. Jozo Peric: Chorváti chcú aj napriek pandémii euro. Chorvátsko ho prijme v roku 2023
 7. Vladimír Bohm: Zrušenie Trampových profilov urýchľuje koniec sociálnych sietí
 8. Dušan Seberíni: Nehádžte perly pod svine. Príhovor ministrovi zdravotníctva
 9. Erik Koncz: Kam ísť, keď sa bude dať 01: Pustý kostol
 10. Peter Biščo: Zlé jazyky hovoria, že ...


Už ste čítali?