Na obranu Andreja Kisku

Autor: Sebastián Bražina | 23.3.2019 o 18:13 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  2853x

Andrej Kiska bol spravodlivým prezidentom, rešpektoval ústavu a demokratický štát. Mali by sme prestať počúvať klamlivú antikampaň a prejaviť mu vďaku za to, čo pre budúcnosť Slovenskej republiky urobil.   

Prezident Andrej Kiska si zaslúži našu vďaku a podporu. Háji záujmy moderného a progresívneho Slovenska. Vystupuje slušne, úctivo a s rešpektom k svojej funkcii a k občanom, ktorým slúži. Je terčom nenávisti a lží, no napriek tomu háji toleranciu a slobodu. Či už na Slovensku alebo v Európe. Má integritu svojich hodnôt, čo je dnes vzácne. Je kontroverzný ani nie kvôli svojim činom ako kvôli diskreditačnej kampani Róberta Fica. Ja mu však verím a mali by ste aj vy.

To, že je Robert Fico narcistický poloblázon už je známe. Keď chcel zavŕšiť svoju kariéru prezidentským miestom, zlyhal. Potom zlyhal aj ako premiér a na záver aj ako ústavný sudca. Možno si to neuvedomujeme, ale minimálne za prvým a tretím zlyhaním je priamo Andrej Kiska. Nedosiahol to útokmi ani bojom proti Ficovi. V prezidentských voľbách peniaceho Fica bez toho aby sa znížil na jeho úroveň porazil a následne mu veľmi priamo povedal, že on z neho ústavného sudcu neurobí.

Robert Fico asi nebol zvyknutý, že mu niekto je schopný aj seriózne klásť odpor a vrhol sa na špinavú hru. Šikovne si všimol Kiskove omyly pri financovaní kampane a už ho vyšetrovali. Dvaja vyšetrovatelia povedali, že to je v poriadku, tretia bola odvolaná a až štvrtí našiel pochybenie. A pritom to je taká hlúposť. Veľmi zjednodušene si Andrej Kiska zaúčtoval kampaň do svojej firmy, ktorá mu ju platila, lebo to bral aj ako propagáciu danej firmy a tým pádom zvýšenie jej ziskov. Nejdem to príliš rozoberať, Matúš Baňovič o tom v .týždni napísal skvelý článok. Skrátka a dobre, Fico zavádza, nafukuje a evidentne manipulačne tlačí na vyšetrovanie.

Tu by som chcel poukázať na rozdiel medzi Kiskom a Ficom. Andrej Kiska sa na túto tému vyjadroval dosť nejasne, opatrne a nepresne. On totiž peniaze od štátu nikdy nedostal, jeho žiadosť bola zamietnutá. Navyše za normálnych okolností by sa s daňovým úradom mohol súdiť a obhájiť si svoje konanie. Lenže to by prezident nemal, súdiť sa so svojim štátom. Podľa môjho názoru neprikladal tomuto svojmu prešľapu dostatočnú váhu, nedostatočne ho vysvetlil a teraz sa mu to vypomstilo. to dostatočne neadresoval, tým pádom dal priestor oponentom na rôzne „zahmlievanie.“

Svoje problémy verejne nezvládol, ale pri tých národných nám ho mnohé krajiny závideli. Pri migračnej kríze namiesto strašenia ľudí migrantami, ktorí Slovensko do dnešného dňa asi nenašli, im vyjadril solidaritu. V strachu a chaose si zachoval ľudskosť. Ďalej napísal aj list NR SR, v ktorom žiadal zrušenie Mečiarových amnestií. Neskôr boli úspešne zrušené. Skúškou bolo, keď sa Slovensko ocitlo v strašnej situácií po smrti Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Kým Róbert Fico a vládna koalícia hovorili o zahraničím platenom prevrate, on vyjadril slušným ľuďom podporu. Protesty prebehli slušne a bez problémov a kým Fico zastrašoval, Kiska prehlásil, že urobí všetko preto, aby sa slušní ľudia nebáli.

Svoj priestor využíva aj za boj za práva menšín. Stretol sa s ľuďmi z LGBTQ komunity, ktorí sú na Slovensku terčom nenávisti a sú už aj ústavne diskriminovaní. Vyjadruje sa na tému riešenia Rómskej otázky. Ako jeden z mála pochopil, že tento problém sa nevyrieši osočovaním a nenávisťou, ale komunikáciou, spoluprácou a najmä trpezlivosťou. Jeho neziskovka Dobrý Anjel je obeťou mnohej nedôvery, ale nedá sa zaprieť, že má reálne výsledky a jej práca, pomoc deťom na Slovensku, je veľmi reálna.

Andrej Kiska kritizuje nespravodlivosť vlády, reprezentuje nás v zahraničí a háji hodnoty skutočnej slobody. Napriek početným útokom na jeho osobu si stále drží slušnosť a úroveň. Iste, má mnohé nedostatky, ale naozaj je plný odvahy a odhodlania. Nekoná manifestačne takže je to menej citeľné, ale sú za ním výsledky, za ktoré som mu ako občan Slovenskej republiky vďačný. Namiesto obvinení a klamstiev si zaslúži spravodlivý súdny proces. Ako prezident konal ústavne a demokraticky, rešpektoval zákony a rozhodnutia súdov. Držím palce jeho novej strane, lebo viem, že to bude robiť tiež.

Dokazuje Slovensku, že s aroganciou sa dá bojovať aj slušne. Lekcia, ktorú slušné Slovensko budúcnosti vyváži zlatom.

Link na spomínaný článok:

https://www.tyzden.sk/temy/53807/podvodnik-proti-vydieracovi/?ref=kat

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček Petra Schutza

Ropný úder posúva iránsku kauzu do vyššej ligy

Iránske popieranie autorstva popletie akurát Európu.


Už ste čítali?